Menu Obsah
 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)
 CEPTA - Centrum pre trvaloudržateľné alternatívy
Domov Biofuels Documents and publications Killing Fields: the battle to feed factory farms
Killing Fields: the battle to feed factory farms PDF Print E-mail
A hidden chain of destruction stretches from the factory farms in Europe to the forests of South America – where huge soy plantations, grown to feed chickens, cows and pigs in Europe, are wiping out wildlife and making climate change worse.

 

 

New documentary film.

V rámci projektu Feeding and Fuelling Europe sa OZ CEPTA podieľalo na tvorbe slovenskej verzie dokumentu “Smrtiace polia“.

 

Žiadny obrázok

Film odhaľuje skutočnú cenu pestovania sóje v Južnej Amerike, určenej na kŕmenie hydiny, dobytku a ošípaných v Európe. Skrytá niť skazy sa ťahá z priemyselných veľkochovov v EÚ až do lesov Južnej Ameriky, kde rozsiahle sójové plantáže vytláčajú prirodzené ekosystémy a vyháňajú tisícky ľudí z ich pozemkov, čím strácajú možnosť dopestovať si vlastnú potravu. Veľká časť sóje je geneticky modifikovaná a masívne zvyšuje používanie pesticídov, ktoré spôsobujú otravu pre miestne komunity, vodné zdroje a prírodu.

Premiéra filmu sa uskutočnila v Bratislave v novembri 2009 v rámci filmového festivalu dokumentárnych filmov Jeden Svet.

 

Na tvorbe filmu sa podieľali: Friends of the Earth Uruguay, Food and Water Watch, Friends of the Earth Europe a partneri programu “Feeding and Fuelling Europe”.

 

Dokument je voľne stiahnuteľný a je ho možné voľne využívať a distribuovať.

V prípade záujmu si môžete u nás vyžiadať originálne DVD s filmom.

 

Odkaz na stiahnutie dokumentu:

http://www.feedingfactoryfarms.org/

 

Kontaktná osoba

Andrej Devečka, This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Last Updated on Friday, 11 March 2011 10:25
 

Most read last month

Most read last week

Our supporters and partners:
Ekopolis IPEN - a toxic free future Pesticide Action Network Europe SAAIC Program cezhraničnej spolupráce Maďarská republika-Slovenská republika Clean Air - Čisté ovzdušie