Menu Obsah
 
Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)
 CEPTA - Centrum pre trvaloudržateľné alternatívy
Domov Duchovný rozvoj Univerzita života Spoločnosť Pripomienky k petícii "Zachráňme dôchodky!"
Pripomienky k petícii "Zachráňme dôchodky!" PDF Tlačiť E-mail
Napísal Milan Rusko   

Pripomienky k petícii "Zachráňme dôchodky!":

 

Teraz sa dôchodkové spoločnosti obávajú, že by mohli mať príjmy o tretinu menšie, než očakávali. A preto bijú na poplach a zaťahujú do toho aj občanov.

 

Celá dôchodková reforma bola nezmysel. Veď minulá vláda mohla kľudne znížiť povinné sociálne poistenie na polovicu a dať ľuďom možnosť dobrovoľne sa pripoistiť u súkromných poisťovní podľa výberu. Minulá vláda vlastne prinútila svojich občanov, aby povine prispievali do súkromných bánk!

 

Kto toto kedy videl, aby vláda zvrchovanej krajiny pracovala v prospech súkromných spoločností? Peniaze z poistného, ktorými si teraz plnia vrecká súkromné banky, tie chýbajú v štáte na vyplácanie dôchodkov. Pri tom banky tieto peniaze len zhŕňajú a nevydajú z nich ani korunu, až po desiatich rokoch. To je pre nich zlatá baňa!

 

Fico by najlepšie urobil, keby zrušil celú dôchodkovú reformu. Ale to by sme tu rýchlo mali politický prevrat a možno aj americké tanky. :-)

 

Vy, čo ste sa upísali súkromným dôchodkovým poisťovniam vedzte, že výška štátnych dôchodkov bude závisieť od ekonomickej prosperity Slovenska, ale výška súkromných dôchodkov (po desiatich rokov zdevalvovaná infláciou meny) bude závisieť od ľubovôle tej ktorej banky, ktorej ste uverili. Je to na vás, čomu ste uverili viac, či vlastnej krajine alebo súkromnej banke. Voľby v krajine môžte ovplyvniť, ale na voľby v banke nemáte žiadny vplyv. Ale verte svojím bankám aj naďalej, držím palce nech vás nesklamú.

 

Povedal som, čo si o tom myslím. Vy myslite samostatne a nedajte sa ovplyvňovať ani mnou ani bankami ani vládou. Práci česť!

Posledná úprava Štvrtok, 26 Október 2006 14:16
 

Najčítanejšie za týždeň

Podporili nás a partneri:
EEB Pesticide Action Network Europe SAAIC